AnDia – Bir “Ankes” Markasıdır

AnDia Kesici takım imalatımız, müşterilerimizin isteklerine göre özel imalatları hatasız olarak CAD tabanlı programda tasarlanmasıyla başlar. Tasarım aşamasından sonra, CNC kontrollü tezgahlar da gövde işlenir. Uygun formda PCD kesilerek, gümüş indüksiyon yöntemiyle, gövde üzerine kaynatılır. Kaplama işleminin ardından son olarak bileme aşamasına geçen kesici takım, 0.001 mm hassasiyetli erozyon yöntemiyle bilendikten sonra tolerans ve balans kontrolleri tamamlanarak kullanıma hazır hale gelir. Firmamız; eğitimli personeliyle teknolojinin son ürünü ola makinalanyla bu sektördeki haklı yerini gelmiş ve yerini devam ettirmekte, öncülüğünü sürdürmektedir.

Polycrystall Diamond (PCD) elmas kristallerinin hard metal taşıyıcı üzerine preslenerek sinterlenmesi yöntemiyle oluşturulur. Üretimde kullanılan basınç ve ısı sayesinde hard metal içindeki kobalt, elmas kademesine difüzyon ederek elmas parçacıklarını sık ve sert bir iç yapıya bağlar.

Dia kesici takımlar, özel çelikten imal edilen ana gövdesi üzerine indüksiyon yöntemiyle kaynaklanmış PCD dişlerden oluşmaktadır. PCD dişler, mukavemeti ve kesim kalitesi çok yüksek bir malzemedir. Bu durum; dia kesici takımların çok dayanıklı ve uzun ömürlü kılar. Hard metal kesici takımlara göre ortalama 100 kat daha uzun ömürlüdür.

DIA Kesici Takımlar :

Dia ( Elmas ) kesici takımlar standard sert metal uçlu kesici takımlarla kıyaslayınca 80 kat daha uzun örnürlüdür. Dia takımların en çok kullanıldığı malzeme MDF’dir. Yoğun lif yapısı ve kesici takımlardaki aşındırıcı etkisi sebebi ile dia kesici takımlar tercih edilmektedir. Ayrıca uzun takım değiştirme süreleri ve makina ayar sıklığı da düşünüldüğünde Dia takımlar büyük avantajlar sağlamaktadır.

Dia Takımların Kullanıldığı Takımlar Ve Makinalar :

MDF / suntalam işleyen tüm CNC ahşap kesici takımları Kenar bantlama giriş freze grupları, kanal frezeleri Dia tercih edilir. Yoğun MDF çalışan porifl makinalarının da tercihi genelde Dia kesici takımlardır. Ayrıca son yıllarda panel ebatlama makinalarında da Dia testere kullanımı gitgide artmaktadır Kompakt laminat, Corian gibi sert panellerde de Dia takımlar tercih edilmektedir.

Diamond ( DIA takımlar ) kesici takımlar şu şekilde gruplandırlabilir :

*Dia ebatlama testereleri ( Dia Testereler )
*Dia CNC freze bıçakları *Dia Profil Freze bıçakları ( Profil makineleri için Dia Takımlar).
*Dia matkap uçları *Dia Kanal Frezeleri *Dia hogger, jonting cutter ( dia giriş frezesi ) vb.
Her tür Dia takım talebinizi firmanızı ziyaret ederek tespit etmekteyiz.